Albert Thusgaard

Lydtekniker
Tlf. : 53 25 85 60
atpogbn@gmail.com

 

Anders Christensen

Underviser ”West Wood Wind” (klassisk sammenspil)
Tlf.: 28 70 80 58  
anch.holstebro@gmail.com

 

Anna Lystbæk

Underviser i klaver/keyboard
Tlf.: 27121680
annalystbaek@gmail.com

 

Birgit Lyby Damgaard

Underviser Blæserklasser Bremdal Skole
Tlf.: 22 50 60 25
bldamgaard@yahoo.dk

 

Carsten Esbensen

Underviser i saxofon og trommer 
Tlf.: 22759629
carstencoach@gmail.com

 

Erik Klærke

Underviser i koret "Good Vibrations"
Tlf.: 97 40 39 99

 

Erik Sommer

Underviser Syng dig Glad
Tlf.: 97 89 32 32 / 60 91 27 63
erik.sommer@mail.dk

 

Inger-Margrethe Dahl

Administrativ medarbejder/sekretær
Tlf.: 97 85 30 50
imd@struer.dk

 

Inger Kold

Underviser i sang og klaver
Tlf.: 97 33 50 97 / 23 42 96 86  
i.kold@privat.dk       

 

Jens Ganer

Limfjordsmusikanterne
Tlf.: 25 36 55 79       
jensganer@gmail.com 

 

Jens Kristian Bang

Underviser i trompet og trombone
Tlf.: 40 57 80 93  
jenskbang@yahoo.dk

 

Kaj Thusgaard

Underviser i guitar, elbas  og sammenspil                                          
Tlf. : 22 34 49 22
kajthusgaard@mail.dk    

 

Kim Jusjong

Underviser i trommer
Tlf.: 30 42 01 98
kjusjong@hotmail.com

 

Ole Søndergaard Lind

Underviser i klaver, teori og hørelære
Tlf.: 97 85 01 60 / 23 44 58 38
oslind@mail.tele.dk   

 

Per Odgaard

Musikskoleleder
Tlf: 97 85 30 50
peo@struer.dk

 

Roger Torstensson

Souschef

Underviser i guitar, klaver/keyboard, trommer og sammenspil                  
Tlf.: 41 66 04 91                                    
rogertorstensson@hotmail.com

 

Thomas Skydsgaard

Underviser i guitar, elbas og sammenspil samt musik på computer
Tlf.: 22 78 63 64
tskydsgaard@hotmail.com

 

Thorkil Høgsbro

Underviser i violin
Tlf.: 61 36 90 36
thorkil@hogsbro.org

 

Ulrik Andersen

Underviser i tværfløjte, guitar, elbas og sammenspil     
Tlf.: 97 89 15 66 / 20 45 78 66
hellasvej16@mail.dk   

 

KONTAKT INFORMATION
Struer Musikskole
Bredgade 6
7600 Struer
97 85 30 50
musikskolen@struer.dk